Dbajmy o zęby!

Dbajmy o zęby!

19 września w ramach kształtowania nawyków higienicznych nasi przedszkolacy gościli panią Weronikę Zielińską – przedstawicielkę pań higienistek z Ośrodka Zdrowia w Żernicy. Podczas  spotkania opowiedziała wszystkim jak ważna jest higiena jamy ustnej i ciała, zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów. Wspólnie z dziećmi ustaliła właściwą dietę dla zdrowych zębów i kości. Odwiedziliśmy również gabinet stomatologiczny, w którym pani Weronika zapoznała dzieci z jego wyposażeniem, pokazała i wyjaśniła potrzebne przyrządy do zabiegów stomatologicznych i zaprosiła na regularne wizyty kontrolne. Po spotkaniu wszystkie przedszkolaki przy owocowym poczęstunku jednocześnie stwierdziły: „Bardzo to ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!” Dziękujemy pani Weronice za tak cenne wskazówki.

Skip to content