Dzień Kropki

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się na magicznym dywanie, pokonywaliśmy kropkowy tor przeszkód oraz tworzyliśmy kreatywne pracę plastyczne.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE

Skip to content