Grudzień miesiącem dobroci

Grudzień miesiącem dobroci

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa”

W.Potocki

W związku z prowadzonym projektem profesora Philipa Zimbardo Bohaterskiej Wyobraźni z cyklu „Rozumienie Ludzkiej Natury” miesiąc grudzień w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem „Grudzień miesiącem dobroci!” Celem naszych milusińskich w grudniu była przede wszystkim pomoc potrzebującym, szerzenie dobrych uczynków, aby zostać „małym bohaterem”, dostrzec potrzeby innych, obdarzać ich uśmiechem, dobrą radą, swoim czasem. Nasi przedszkolacy wykonywali drzewko dobrych uczynków dnia codziennego, kodeks dobrych rad: „Dzisiaj będzie dobry dzień”. Dołączyli się do akcji Góra Grosza i przede wszystkim do Marzycielskiej Poczty.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów, kartek i rysunków do ciężko chorych dzieci. Otrzymane przesyłki stanowią dla nich ogromne wsparcie i źródło radości. Ponieważ wielu podopiecznych „Marzycielskiej Poczty” większość swojego czasu spędza w szpitalach i domach, każdy list pozwala rozproszyć uczucie samotności i dodać siły do walki z chorobą.

Pomysł utworzenia Marzycielskiej Poczty powstał z inspiracji nieistniejącą już amerykańską akcją „Make a Child Smile”, która powstała w 1998 roku. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.

Nasi milusińscy otrzymali mail z podziękowaniem:

Witam serdecznie,

Bardzo Pani i dzieciom dziękujemy za udział w akcji. Może niedługo Krystian z mamą będą mieli sposobność odpisać na otrzymane kartki lub przynajmniej podziękować w profilu za otrzymane w ostatnich tygodniach przesyłki.

Jeszcze raz dziękujemy!

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Chmiel

Założyciel Marzycielskiej Poczty

 

1 comment

Comments are closed.

Skip to content