„Jak nauczyliśmy się latać?” – zajęcia specjalne dotyczące zagadnień z awioniki

„Jak nauczyliśmy się latać?” – zajęcia specjalne dotyczące zagadnień z awioniki

Dzięki współpracy naszego przedszkola z Katedrą Mechatroniki Politechniki Śląskiej, w październiku wszystkie grupy miały okazję wziąć udział w zajęciach specjalnych, zorganizowanych przez pracownika Katedry. Przygotowana prezentacja multimedialna przeplatana była różnymi pokazami i doświadczeniami. Przedszkolaki, w dostępnym dla nich zakresie, poznały historię rozwoju myśli o sposobach latania, wzbijania się w powietrze przez człowieka, późniejszego rozwoju awioniki. Mit o Dedalu i Ikarze miał szeroki wymiar, gdyż jednoznacznie przekonał dzieci, że warto słuchać rodziców. Przedszkolaki miały możliwość zaobserwowania m.in.: w jaki sposób śmigło samolotu zasysa powietrze, jak lata szybowiec oraz przekonać się, jak gorące powietrze potrafi rozprężyć balon. Wiedza, którą dzieci uzyskały podczas zajęć, w dużej mierze przyczynia się do rozbudzania zainteresowań techniką i otaczającym nas światem.

Skip to content