Olimpiada Przedszkolaków Gminy Pilchowice w Żernicy

02 czerwca 2023 roku w Przedszkolu Publicznym w Żernicy odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Gminy Pilchowice. W sportowych zmaganiach brały udział najstarsze dzieci z wszystkich przedszkoli w gminie.

Sportowa zabawa rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia przedszkoli. W uroczystym otwarciu sportowych zmagań przedszkolaków brała udział zastępca Wójta Gminy Pilchowice Aleksandra Skwara.  Wprowadzono pochodnie, z których powstał znicz olimpijski. Uczestnicy zawodów przedefilowali w rytmie „Chariots of Fire”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem rozgrywały poszczególne konkurencje. Na ich twarzach widać było uśmiech i zadowolenie – a właśnie o to chodziło organizatorom: aby dać dzieciom okazję do wspólnej zabawy, do sportowej rywalizacji, w której nie było przegranych, każdy był zwycięzcą.

Poszczególne drużyny dostały puchar, a wszystkie dzieci otrzymały z rąk pani Aleksandry Skwary, sprzęt sportowy ufundowany przez Urząd Gminy. Wszystkim uczestnikom zostały także wręczone medale. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane m.in. dzięki dużemu zaangażowania nauczycielek i pracowników niepedagogicznych Przedszkola Publicznego w Żernicy.

Skip to content