Strażacy w przedszkolu

Strażacy w przedszkolu

22 czerwca br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żernicy przyjechali do naszego przedszkola. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, nasi milusińscy dowiedzieli się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki „zostać strażakiem”.  Ogromną atrakcją było wejście do wozu strażackiego i możliwość przymierzenia kasku. Dla wszystkich była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

1 comment

Comments are closed.

Skip to content