Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jaki jest pluszowy miś? Mięciutki, milutki, sympatyczny, kochany, powierzamy mu nasze sekrety, jest lekiem na nocne koszmary i zawsze jest kojarzony z beztroskim czasem dzieciństwa…

Każdego roku pod koniec listopada obchodzimy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Również w tym roku tradycyjnie każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia, jedne były większe, inne mniejsze ale wszystkie ukochane. Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy od zapoznania się z niezwykłą historią pluszaka, następnie starsze dzieci obejrzały prezentację multimedialną o zwyczajach i życiu prawdziwych niedźwiedzi, a dla młodszych grup panie przygotowały teatrzyk „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Przedszkolaki nauczyły się też wiersza o misiu, bawiły się w „starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Misie szare” oraz „Pokochaj pluszowego misia”. Uwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia były „misiowe” prace plastyczne, które można zobaczyć w galerii. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Skip to content