Światowy Dzień Uśmiechu !

Światowy Dzień Uśmiechu !

7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Radosne święto tradycyjnie obchodzone jest zawsze w pierwszy piątek października od 1999 roku, a jego symbolem jest żółta uśmiechnięta buźka. W tym dniu wszyscy powinniśmy się dużo uśmiechać i przesyłać innym dobrą  energię. W naszym przedszkolu nie mogliśmy o takim radosnym dniu zapomnieć, dlatego też ten szczególny dzień upłynął w wyjątkowej radosnej atmosferze. Najpierw było spotkanie z naszym szkolnym magikiem – Darianem, który zaprezentował wiele sztuczek ze znikającymi kuleczkami, węzełkami i  kartami a jego asystentki  – koleżanki Hania i Martyna przygrywały nam na gitarze wesołe piosenki. Wspólnie z nimi nauczyliśmy się i zaśpiewaliśmy „…bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się na całego!” Następnie przedszkolacy wybrali się na spacer po Żernicy, podczas którego napotkanym przechodniom, pacjentom w Ośrodku Zdrowia wręczali własnoręcznie wykonane uśmiechnięte buźki z życzeniami: „Niech uśmiech Ci towarzyszy każdego dnia, a wtedy wszystkie troski pójdą w dal.” Przechodnie lekko zdziwieni, jednak chętnie przystawali, rozmawiali i co najważniejsze odwdzięczali się uśmiechem. A o to właśnie w tym dniu przede wszystkim chodziło: UŚMIECHNIJ SIĘ !!

1 comment

Comments are closed.

Skip to content