Wycieczka do planetarium

Wycieczka do planetarium

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2022/2023 oraz z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika grupa Pszczółek zrealizowała projekt edukacyjny pn. „Kosmos”. Podstawą projektu była książka z najnowszego księgozbioru przedszkolnego pt. „Profesor Astrokot odkrywa Kosmos, autorstwa D. Wallimana, której kolejnych fragmentów Pszczółki słuchały przez cały tydzień. Jednym z elementów projektu była wycieczka tematyczna do Planetarium Śląskiego w Chorzowie na seans pt. „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Dzieci miały okazję usystematyzować i poszerzyć zdobytą w przedszkolu wiedzę oraz doświadczyć nowych przeżyć i emocji przebywając w pełnowymiarowym planetarium. Finalnym elementem projektu były wykonane samodzielnie przez dzieci plansze przedstawiające Układ Słoneczny, które mają za zadanie służyć dzieciom w szkolnej przygodzie. 

Skip to content