Wycieczka do Willi Caro

Wycieczka do Willi Caro

Pod koniec listopada Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Willi Caro na zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami pn. „Mikołaj i inni święci okresu bożonarodzeniowego”.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, kiedy urodził się Święty Mikołaj, jak wygląda, czy ma długą, siwą brodę, czy faktycznie pije coca – colę, jaki obraz św. Mikołaja wykreowała popkultura, a co głosi o nim historia i legenda. Podczas zajęć została przybliżona postać prawdziwego biskupa Mikołaja z Miry. Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się prezentami i dlaczego przypada właśnie 6 grudnia. Ponadto poznały inne postacie grudniowych świętych, którzy, choć aktualnie ustępują popularnością Mikołajowi, przez stulecia byli równie sławni, jak św. Barbara, czy św. Łucja.
W części warsztatowej dzieci wykonały kartkę świąteczną ozdobioną wizerunkiem św. Mikołaja.
 
Podczas wycieczki bezpieczeństwo na chodniku zapewniały nam odblaskowe kamizelki z logo naszego przedszkola, za ufundowanie których serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.  
 
Skip to content