Wycieczka do Rud Raciborskich

Wycieczka do Rud Raciborskich

Z samego rana  11 czerwca wszystkie przedszkolaki wybrały się  na  wycieczkę. Pojechaliśmy zwiedzić Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach. Oczywiście poza oglądaniem lokomotyw i wagonów  udaliśmy się w podróż kolejką. Dla niektórych to była pierwsza przejażdżka pociągiem – więc wrażenia były niezapomniane. Drugim przystankiem wycieczkowym było stare Opactwo Cystersów, gdzie zwiedziliśmy zespół klasztorno-pałacowy,  podziwialiśmy zabytki przyrodnicze w przyklasztornym Parku. Potem udaliśmy się na warsztaty, gdzie dzieci wykonały pamiątkowe autorski przypinki.  Nie zabrakło również zabawy  na placu zabaw, gdzie dodatkową frajdą były kolorowe bańki mydlane. Uroku wycieczce dodała przepiękna pogoda – wracać się  nie chciało!

 

1 comment

Comments are closed.

Skip to content