XVII Olimpiada Przedszkolaków Gminy Pilchowice w Żernicy

XVII Olimpiada Przedszkolaków Gminy Pilchowice w Żernicy

19 maja 2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Żernicy odbyła się XVII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Gminy Pilchowice. W sportowych zmaganiach brały udział najstarsze dzieci z wszystkich przedszkoli w gminie.

Sportowa zabawa rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia przedszkoli. W uroczystym otwarcia sportowych zmagań przedszkolaków brał udział pan Maciej Gogulla, Wójt Gminy Pilchowice.  Wprowadzono pochodnie, od której odpalono znicz olimpijski. Uczestnicy zawodów przedefilowali w rytmie „Marsza Radeckiego”. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po którym rozpoczęła się krótka rozgrzewka i konkurencje sportowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem rozgrywały poszczególne konkurencje. Na ich twarzach widać było uśmiech i zadowolenie – a właśnie o to chodziło organizatorom: aby dać dzieciom okazję do wspólnej zabawy, do sportowej rywalizacji, w której nie było przegranych, każdy był zwycięzcą.

Poszczególne drużyny dostały puchar, a wszystkie dzieci otrzymały z rąk pani Aleksandry Skwary, Zastępcy Wójta Gminy Pilchowice, skakanki ufundowane przez Urząd Gminy. Wszystkim uczestnikom zostały także wręczone medale ufundowane przez Radę Sołecką Żernicy oraz Przedszkole Publiczne w Żernicy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane m.in. dzięki dużemu zaangażowania nauczycielek i pracowników niepedagogicznych Przedszkola Publicznego w Żernicy.

Izabela Kocoń i Beata Nawrath

Skip to content