Bądź bezpieczny, bądź widoczny!

Bądź bezpieczny, bądź widoczny!

Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza małego. Zadaniem naszego przedszkola jest jak najwcześniej nauczyć dzieci przewidywać, oceniać i radzić sobie w różnych sytuacjach życia codziennego, dlatego też już 30 września nasi przedszkolacy mieli zaszczyt gościć funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy w trakcie spotkania wzbudzili pozytywny stosunek do pracy policjanta, uczulili na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej i właściwego zachowania wobec ataku psa. Zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy przedszkolak miał możliwość przejść przez ulicę pod bezpiecznym okiem policjanta, aby utrwalić sobie zasady przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. Funkcjonariusze przypomnieli również o  wadze elementów odblaskowych, które powinny być wyposażeniem ubioru każdego dziecka, zwłaszcza po zmroku. Atrakcją spotkania był pokaz radiowozu i jego wyposażenia.

Była to bardzo pouczająca lekcja, która na pewno pozostanie przedszkolakom w pamięci.

Dziękujemy pani Langer w zorganizowaniu spotkania.

Skip to content