Dzień autyzmu w przedszkolu.

Dzień autyzmu w przedszkolu.

6 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki, wychowawczynie oraz panie z obsługi były ubrane na niebiesko solidaryzując się z osobami z autyzmem. W grupach Pszczółek, Biedronek i Tropicieli zajęcia na temat autyzmu przeprowadziła p. Magdalena Hołyńska, natomiast w grupie Misiów i Krasnali  wychowawczynie. Przedszkolaki dowiedziały się, jak osoba z autyzmem funkcjonuje na co dzień i z jakimi trudnościami musi się zmagać. Wykonywały również doświadczenia dotykania przedmiotów o różnych fakturach, których nie widzieli, a które musieli opisać. Misie i Krasnale spacerowały boso  po specjalnej ścieżce sensorycznej. Każda z grup utworzyła niebieskie serce z odrysowanych rąk dzieci.
Na tę specjalną okazję mama Mikołaja z grupy Biedronek upiekła pyszne ciasto z niebieską polewą, za co jej serdecznie dziękujemy!

1 comment

Comments are closed.

Skip to content