Dzień Górnika

Z okazji minionej Barbórki, na początku grudnia nasze przedszkolaki gościły w żernickim Domu Kultury Pana Jacka, werblistę, członka orkiestry górniczej. Pan Jacek zaprezentował się dzieciom w galowym mundurze górniczym z orkiestrowym czako. Przybliżył dzieciom symbolikę galowego munduru górniczego; opowiedział krótką historię św. Barbary, patronki górników. Przedszkolaki miały także okazję kilkukrotnie posłuchać minikoncertu na werblu. Szanowny gość opowiedział również o swojej działalności w orkiestrze górniczej, zachęcając tym samym przedszkolaki do nauki gry na instrumentach. Pielęgnując śląskie tradycje barbórkowe i kulturę regionu dzieci z grupy Sówek i Pszczółek przygotowały piosenkę „Idzie górnik drogą” i zaprezentowały ją naszemu gościowi jako miłą niespodziankę. Całości uroczystości dopełniły podziękowania od dzieci dla Pana Jacka, który otrzymał pamiątkowy album wykonany przez dzieci oraz naręcze kwiatów. Pełen wzruszenia podziękował za tak miłe przyjęcie przez najbardziej wdzięczną widownię. Szczęść Boże wszystkim górnikom!

Skip to content