Mobilne planetarium

Mobilne planetarium

We wtorek 26 lutego dzieci z naszego przedszkola wyruszyły do Domu Kultury w Żernicy, by uczestniczyć w seansie edukacyjnym  mobilnego planetarium „Strefa wiedzy”z Łodzi. Dzięki pokazom przedszkolaki dowiedziały się i zobaczyły, jak powstaje wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci wyruszyły w kosmiczną wyprawę, podczas której poznały gwiazdozbiory i historie z nimi związane. Poleciały na Księżyc, przyjrzały się naszej planecie z daleka. Przeleciały przez gromady gwiazd i mgławice, w jednej chwili  przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z funduszy zebranych przez całą społeczność ZSP w Żernicy podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

Skip to content