Pani Gama zaprasza – spotkania z Filharmonią

Pani Gama zaprasza – spotkania z Filharmonią

Muzyka towarzyszy nam od zarania dziejów, a najwięksi artyści świata często powtarzają, że na ich ukształtowanie i wybór muzycznej drogi życiowej miał wpływ kontakt z muzyką we wczesnych latach swojego dzieciństwa.  Dlatego też nasze przedszkole postanowiło w tym roku poprowadzić stały cykl spotkań z muzykami Filharmonii Śląskiej.

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego – instytucja kulturalna działająca w Katowicach, założona w 1945 roku. Działa bardzo intensywnie na rzecz upowszechniania muzyki, organizując wiele koncertów także poza swą siedzibą.

Dnia 24 października odbyło się u nas pierwsze spotkanie z muzykami Filharmonii Śląskiej. Tematem przewodnim były instrumenty dęte,nasi przedszkolacy usłyszeli różne dźwięki płynące z tych instrumentów, zachwycając się ich pięknym brzmieniem, odgadywały różne muzyczne zagadki. Na zakończenie dzieci miały okazję stworzyć własną muzykę razem z artystami. Nasi milusińscy są bardzo ciekawi jakie muzyczne niespodzianki przygotują dla nas muzycy następnym razem. Może któryś z naszych przedszkolaków dzięki tym spotkaniom okaże się wybitnym kompozytorem, dyrygentem lub muzykiem?

Skip to content