„Piękna Nasza Polska Cała” – podsumowanie projektu

„Piękna Nasza Polska Cała” – podsumowanie projektu

16 listopada wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w holu Ziętka na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości – tym samym zrealizowały kolejne projektowe zadania. Uroczystość rozpoczął występ najmłodszych przedszkolaków z grup „Misie” oraz „Krasnale”. Zaprezentowali oni pokaz mody patriotycznej, podczas którego dumnie kroczyli po wybiegu prezentując biało-czerwone barwy. W kolejnym punkcie programu „Biedronki” i „Sówki” wykazały się wzorową znajomością „Katechizmu polskiego dziecka”. Głównym punktem programu był występ dwóch grup sześciolatków, które przygotowały obszerny program artystyczny składający się z wielu wierszy oraz piosenek patriotycznych. Z dumą i szacunkiem przedstawili najmłodszym przedszkolakom postać Józefa Piłsudskiego, opowiedzieli o ułanach oraz zaśpiewali wzruszającą piosenkę „Co to jest niepodległość?”. Na zakończenie apelu miłą niespodziankę zrobiła Kamilka z grupy „Małych Agentów”, która zagrała na organach pierwszą zwrotkę hymnu – po niej nastąpiło uroczyste odśpiewanie przez przedszkolaków czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Ta doniosła uroczystość na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor tekstu: Barbara Pawliczek

 

Skip to content