Przedstawienie „Baśnie Pana Andersena”

Przedstawienie „Baśnie Pana Andersena”

29 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, zatytułowanym „Baśnie Pana Andersena”. Sceniczna adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści Hansa Christiana Andersena. Pan Andersen jako główny narrator wprowadził nas w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Przedstawienie łączyło w sobie fragmenty takich baśni jak: „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Nowe szaty cesarza”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie Kaczątko”. Wszystkie fragmenty baśni mówiły o ważnych dla człowieka sprawach, marzeniach i tęsknotach. Uczyły, że dobro można odnaleźć w wytrwałym dążeniu do celu, życzliwości dla świata, szacunku, prawdzie, akceptacji i tolerancji dla drugich.

Skip to content