Święto Pieczonego Ziemniaka

Stało się już naszą przedszkolną tradycją, że wraz z nadejściem jesieni – wzorem dziadków i pradziadków – obchodzimy Święto Pieczonego Ziemniaka. Co prawda kupujemy je w sklepie, ale miła tradycja świętowania pozostała. W tym roku największą atrakcją okazała się sztuczna krowa, którą każde dziecko miało okazję wydoić.  Gdy kartofle piekły się w żarze,wszystkie grupy przedszkolne integrowały się podczas wspólnych gier na placu zabaw Domu Kultury w Żernicy, następnie tworzyły autorskie jesienne przypinki, które mogły na pamiątkę zabrać do domu. Świętowanie zakończyło się degustacją gościa honorowego – „Pieczonego Ziemniaka”. W tercecie z masełkiem i solą smakował wszystkim dzieciom, nawet tym, którzy na co dzień uchodzą za „niejadków”. Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć w galerii.

 

1 comment

Comments are closed.

Skip to content